Amazing priekšrocības bietes

Kad es biju bērns, vienīgais dārzeņi, ko es neēdu, bija bietes. Mana māte vienmēr nopirka tos konservētos vai burkānos, un man nepatika viņu gļotainā, zemes garša. Es nedomāju, ka viņa kādreiz ir pasniegusi svaigas bietes vai tos iesniegusi pievilcīgā veidā, tāpēc gadiem ilgi es tos neēdu.

Es neesmu pārliecināts, kas mani vēlreiz mēģināja izmēģināt, bet varbūt tas bija uztura skolas laikā, lai kļūtu par reģistrētu uzturu, kur es uzzināju, kāda ir dziļāka augļu vai dārzeņu krāsa, jo vairāk barības vielu tā satur. Biešu krāsa noteikti ir intensīva, kas nozīmē, ka tiem ir ļoti daudz vitamīnu un minerālvielu, antioksidantu un phytonutrients.

Tagad, mēģinot tos kā pieaugušos, bietes ir viens no maniem mīļākajiem dārzeņiem! Ja jūs tagad neēdat bietes, apsveriet to pievienošanu diētai. Tie var būt diezgan garšīgi, sagatavoti dažādos veidos un iesaiņot lielu uztura perforatoru.

Viņi ir pildīti ar barības vielām

Bietes vispirms var šķist biedējošas ar gariem kātiem, biezu ādu un sarkanīgi violetu krāsu. Jums var būt ne jausmas, kā pat sākt ēst vai sagatavot. Pirmā lieta, kas jums jāzina, ir tā, ka viss biešu augs ir ēdams, tāpēc jūs nevarat patiešām nepareizi. Šajā pantā es pievērsīšos veselības ieguvumiem un pētījumiem, kas saistīti ar biešu ēdināšanu, lai gan zaļumiem noteikti ir savas uzturvērtības priekšrocības.

Pirmkārt, bietes ir ļoti zemas kaloriju, tikai 35 kalorijas uz vidējo biešu vai apmēram 60 kalorijas uz kausu. Vienā kausā ir aptuveni 13 grami ogļhidrātu, kas ir diezgan raksturīgi zaļzāļu sakņu dārzeņiem, bet arī 4 grami šķiedras. Viņiem ir maz olbaltumvielu vai tauku, kas sagaidāms dārzeņiem.

Vitamīni, minerālvielas un phytonutrient saturs ir tas, kur bietes tiešām spīd. Bietes ir augstas A, C un B6 vitamīnos. Tie ir neticami lieli folātu, luteīna, zeaksantīna, dzelzs, kalcija, kālija, vara, fosfora un mangāna sastāvā. Bietes ir arī augstas barības vielas, ko sauc par betaīnu, kas ir saistīts ar vairāku hronisku slimību, jo īpaši aknu un sirds slimību, samazinātu risku. Ar visām šīm uzturvielām bietes noteikti iesaiņo perforatoru.

Tie palīdz jums justies pilnīgi

Bietes ir zemas ar kalorijām, to šķiedru saturs palīdzēs jums justies pilnīgākai ilgāk, tāpēc jūs ēdat mazāk. Šķiedra nevar tikt sagremota cilvēkiem, jo mums nav vajadzīgo fermentu, lai to noārdītu. Tāpēc šķiedra palielina mūsu pārtikas daudzumu, nepievienojot papildu kalorijas. Ātrākais un vienkāršākais veids, kā samazināt kalorijas un zaudēt svaru, bet joprojām justies pilnīgi, ir ēst vairāk augstvērtīgu pārtikas produktu.

Ēšana bietes ir lielisks veids, kā sākt iegūt vairāk šķiedrvielu savā uzturā, jo viņiem ir 4 grami kauss. Jūsu mērķim par dienu vajadzētu būt no 25 līdz 35 gramiem šķiedras - un tikai tasi bietes palīdzēs jums sasniegt gandrīz piekto daļu no ikdienas prasības.

Tās atvieglo vingrošanu

Naida izmantošana? Jūtieties kā tik grūti, kā vēlaties atmest? Ēšana bietes var padarīt to mazliet vieglāk. 2013. gada pētījumā, kas publicēts žurnālā Applied Physiology, pirms vingrošanas 10 vīrieši patērēja dažādus koncentrētus bietes vai placebo. Pēc tam subjektiem bija jāpabeidz vai nu vidēja vai augsta intensitātes treniņš divu un pusi stundu laikā pēc biešu saknes patēriņa. Vīrieši, kas patērēja lielāko biešu daudzumu, parādīja labāku fizioloģisko reakciju uz šo vingrinājumu, kas nozīmē, ka vingrinājums bija vieglāks, un viņu ķermeņi labāk reaģēja, salīdzinot ar tiem, kuriem bija mazāka uzņemšana, vai placebo. Bietes paaugstina slāpekļa oksīda līmeni organismā, palīdzot organismam efektīvāk izmantot skābekli. Pieaugušā skābekļa patēriņa dēļ augstas devas pacienti varēja izmantot līdz pat 14 procentiem ilgāk nekā pārējās grupas.

Balstoties uz šo pētījumu, bietes var būt lieliska uzkoda pirms treniņa. Tie satur nedaudz cukura, lai palīdzētu degvielas patēriņam un, iespējams, pat padarīt to nedaudz vieglāku. Ja ēšanas veselas bietes pirms treniņa šķiet dīvaini (tas ir tāds ir), ir daudzas iespējas biešu sulai vai žāvētām bietes, kas ir pārnēsājamas. Apsveriet biešu savienošanu ar dažiem proteīniem, piemēram, stīgu sieru vai grieķu jogurtu, lai sniegtu jums ilgstošu enerģiju treniņa laikā.

Viņi ir pārsteidzoši par maratona treniņiem

Domājot par apmācību 5k, maratona vai cita veida izturības sacensībās? Bietes ir jūsu labākais draugs, kad runa ir par apmācību.

Ultramarathon skrējējs un personīgais treneris, Teresa Magula, savas treniņa laikā zvēr biešu pulveris vai biešu sula. Viņa man teica: "Kad es papildinu ar biešu pulveri un / vai sulu, es uzskatu, ka man ir lielāka efektivitāte pār ilgi treniņiem. Citiem vārdiem sakot, es varu palaist ātrāk un ilgāk ar mazāk uztveramu piepūli. tūlītēja enerģijas palielināšana, un, būdams ļoti anēmisks, es mīlu papildu dzelzi. "

Ja jūs apmācāt sacensības, ātrs veids, kā iegūt biešu priekšrocības, ir biešu sakņu pulvera izmantošana. Jūs varat pievienot to smoothie vai olbaltumvielu kratīt no rīta pirms palaist. Teresai patīk pievienot to pirmsbraucēju pankūkām, lai palielinātu biešu uzturu.